Довідкові видання


  • Стажік Юлія
  • 13 / 03 / 2013

Дистанційне навчання

Дистанційне навчання - взаємодія викладача та учнів між собою на відстані, що відображає всі притаманні навчальному процесу компоненти (цілі, зміст, методи, організаційні форми, засоби навчання) і реалізоване специфічними засобами Інтернет-технологій або іншими засобами, що передбачають інтерактивність. Це самостійна форма навчання.

Дистанційні освітні технології з використанням Інтернету застосовуються для освоєння окремих курсів підвищення кваліфікації користувачів, для здобуття вищої освіти. Навчання через інтернет має ряд істотних переваг:

  • гнучкість - студенти можуть здобувати освіту в зручний для них час і в зручному місці;
  • дальність дії - студенти не обмежені територіально, можуть вчитися незалежно від місця проживання;
  • економічність - значно скорочуються витрати на дальні поїздки до місця навчання.

На даний момент здобуває популярність такий різновид ДН як online–курси у вигляді відео-, аудіоматеріалів та електронних текстів, доступних для зареєстрованих студентів. Більшість курсів абсолютно безкоштовні і при цьому дозволяють отримати унікальні знання від кращих професорів світу.

Мінімальний набір віртуального студента:

  • знання англійської мови;
  • доступ до Інтернету;
  • 1-2 години на день для занять.

До Вашої уваги веб-підбірка сайтів, на яких можна прийняти участь в дистанційному навчанні. На сайтах доступні  відеозаписи учбових матеріалів, відеорепортажі заходів, учбові програми. Дисципліни безкоштовних аудіо - і відеокурсів на сайтах університетів різноманітні: антропологія, астрономія, біологія, хімія, психологія, інформатика, іноземні мови, економіка, географія, історія, філософія, фізика, соціологія, інформаційні технології, право, журналістика, політологія, релігієзнавство, природознавство і багато що інше.

 

Проект Coursera
https://www.coursera.org/
Найбільша платформа online-курсів. До проекту Coursera вже приєдналися провідні внз Європи і США. На сайті - десятки нових курсів з мистецтва, математики, історії, літератури, різних комп'ютерних дисциплін і т.д..

Проект EdX
https://www.edx.org/
Некомерційний проект EdX від Гарвардського університету і Массачусетського технологічного інституту. Комплекс уроків, де необхідно виконувати тести, спілкуватися з  викладачами. За сертифікат треба буде внести невелику плату.

Проект Udacity
https://www.udacity.com/
Оnline-проект, заснований стенфордськими професорами. Більшість лекцій присвячена комп'ютерним наукам. Немає жорстких вимог та дедлайнів ( в перекл. з англ. - крайній термін; час, який відводиться на проходження курсу з виконанням всіх домашніх завдань).

Академія Хана
https://www.khanacademy.org/
Проект відрізняється від інших подібних проектів тим, що не вимагає від учасника особливої підготовки.

Безкоштовні аудіо - і відеокурси на сайтах університетів

Гарвардський університет
http://athome.harvard.edu.

Каліфорнійський університет Берклі
http://www.berkeley.edu

Колумбійський університет, сайт online-освіти
http://ci.columbia.edu

Стенфордський університет
http://www.stanford.edu.

Массачусетський технологічний інститут
http://ocw.mit.edu