Довідкові видання


  • Шелест Наталя
  • 19 / 03 / 2012

Електронні поетичні бібліотеки

«Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».
Ліна Костенко

 

ПОЕЗІЯ СВІТУ

Клуб поезії
http://www.poetryclub.com.ua
Бібліотека класиків поезії всіх країн. ТОВ "Клуб Поезії" - творча, громадська організація, що об'єднує на добровільних засадах літераторів, поетів, критиків, перекладачів. Основним завданням клубу є всебічний розвиток, популяризація, підтримка талановитих поетів-початківців, відродження згасаючого інтересу до української та світової поезії шляхом створення єдиного простору: "Автор-Читач".

Поезія
http://www.ukrcenter.com
Поезія на освітньо-інформаційному порталі «Український центр».

Стихи
http://www.lib.com.ua
Поезія на сайті електронної бібліотеки LIB.COM.UA.

Lib.Ru: Поэзия
http://lib.ru
Зарубіжна поезія в Бібліотеці Мошкова.

 

УКРАЇНСЬКА ПОЕЗІЯ

Поетика: Бібліотека української поезії
http://poetyka.uazone.net
Найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. Велике зібрання української поезії в Інтернеті - класики, сучасники, переклади, народні та сучасні пісні. Понад 5000 сторінок. Абетковий покажчик поетів.

Анумо знову віршувать
http://virchi.narod.ru
Українські вірші, поетичні майстерні. Сайт, присвячений український поезії. Головна особливість цього сайту - сторінка поетів рідного краю з сортуванням по областям України. Вiдвiдувачi можуть надсилати свої вiршi для подальшого розміщення на сторінках сайту, спілкуватись у чатi та iн.

Бібліотека кошового писаря
http://www.pysar.net
Метою цієї сторінки є поширення української культури, зокрема поезії, у світі.

Літературний подкаст «кабі.net»
http://dzyga.com
«Кабі.net» - це записи зустрічей з поетами, письменниками, перекладачами та іншими культурними діячами й операторами. Переважно вони відбуваються у літературній кав'ярні «Кабінет» (м. Львів, вул. Винниченка, 12), рідше - в інших місцях і містах.

Поезія
http://literatura.org.ua
Портал «Молода Література» – місце дружньої зустрічі поетів та прозаїків і, водночас, комфортний простір для творчої роботи. На порталі в режимі он-лайн ви можете дізнаватися про нові події, авторів та їх тексти.

Поезія. Поеми. Вірші
http://ukrlit.org
Українська поезія на сайті публічної електронної бібліотеки української художньої літератури УКРЛІТ.ORG. Всім бажаючим забезпечений доступ до якісної української художньої літератури (вичитаних і звірених з друкованими виданнями текстів), якісних перекладів на українську кращих зразків світової літератури, текстів народних пісень. Бібліотека однаково зручна для користування нею різними пристроями (ПК, КПК, смартфон, телефон).

Поезія та авторська пісня України
http://poezia.org
Електронний архів поезії та авторської пісні авторів України. Крім систематизованих поетичних творів та mp3-файлів пісень зібрано максимум аналітики та довідкової інформації про літературні об’єднання, клуби АП, фестивалі, відображення жанру в періодиці тощо.

Поетичні майстерні
http://maysterni.com
Вірші, аналітика, огляди. «Поетичні майстерні» - майданчик для випробовування своїх умінь в експериментальних і класичних напрямках творчого самовдосконалення.

Проект Автура
http://avtura.com.ua
Ресурс створено для популяризації, промоції, обговорення й розповсюдження книжок українських авторів. В розділі «Поезія» можна ознайомитися з уривками творів, рецензіями та залишити свої відгуки.

Українська поезія: кінець XVI — середина XVII ст.- Київ: Наукова думка, 1978, 1992.-(Пам’ятки давньої української літератури)
http://izbornyk.org.ua
Українські поетичні твори на порталі електронної бібліотеки давньої української літератури «Iзборник».

Український літературний подкаст
http://store.obreey.com
Український літературний подкаст - це спроба нового покоління усвідомити та переосмислити українську прозу та поезію. Також це можливість для сучасних українських авторів розповісти про свої творчі плани та віддати шану тим, хто вплинув на їх формування як митця та особистості. Місією проекту є створення нових продуктів, що роблять пізнання легким та доступним, а навчання - цікавим та захоплюючим.

***

Літературна Дніпропетровщина
http://www.dniprolit.org.ua
Тут ви знайдете біографії поетів  та прозаїків Дніпропетровщини, інформацію про їх книги, книжкові новинки, літературні конкурси і літературні об’єднання, новини та анонси культурних подій, інформацію про видавництва та видання. Окремі рубрики створені для відгуків, рецензій і статей про творчість письменників, літературознавчих і публіцистичних розвідок, присвячених українському і світовому літературному процесу.

 

***

Енциклопедія життя і творчості Лесі Українки
http://www.l-ukrainka.name
Проект надає вичерпну інформацію про Лесю Українку. Новини, вірші, поеми,драматичні твори, прозові твори,публіцистика, літературна критика, переклади, фольклорні записи, листи Лесі Українки, фотогалерея.

Іван Франко
http://www.lnu.edu.ua
Збірки поезій, поеми та довідниковий том до зібрання творів у 50 томах Івана Франка на сайті Наукової бібліотеки Львівського державного університету ім. І. Франка.

Тарас Шевченко. Кобзар
http://svitiaz.tripod.com
Web-версія "Кобзаря" Тараса Григоровича Шевченка.

Кобзар
http://kobzar.info
Портал «Кобзар» - це спроба через призму Шевченківського слова та на прикладі його життя показати найвищу академію українського народу, у якій сконцентровано все - мова, історія, звичаї та традиції; етика та естетика; національна філософія та духовність.

 

РОСІЙСЬКА ПОЕЗІЯ

Классика.ру
http://www.klassika.ru
Поезія на проекті Російського літературного клуба. До уваги читача твори класичної російської літератури.

Поэты «Серебряного века»
http://slova.org.ru
На сторінках сайту представлений постійно поповнюваний архів творчості поетів "Срібного століття", біографії поетів, опис поетичних течій, а також рейтинг популярності віршів.

Русская поэзия
http://rupoem.ru
На сайті можна знайти вірші усіх відомих російських поетів XIX - XX ст. Поезія зручно класифікована за авторами і темами.

Стихи.ру
http://www.stihi.ru
Великий російськомовний літературний портал, присвячений сучасній поезії.

Стихофон.ру
http://gold.stihophone.ru
Архів зразків мистецтва художнього читання, віртуальна аудіокнига класичної поезії, в якій зібрані голоси відомих російських поетів в mp3, професійне акторське виконання відомих артистів театру і кіно.