Довідкові видання


  • Шелест Наталя
  • 11 / 05 / 2012

Музейними залами

МУЗЕЇ УКРАЇНИ

Портал „Музейний простір України”
http://prostir.museum
Портал створений у рамках програми „Центр розвитку музейної справи” Міжнародного фонду „Україна 3000” за підтримки Швейцарської культурної програми в Україні. З червня 2006 року він підтримується Громадською організацією "Український центр розвитку музейної справи". З метою ознайомлення з тим, що відбувається у музейному житті Україні, і започаткований цей ресурс. За задумом авторів цей ресурс повинен поєднати у собі функції інформаційного сайту з щоденним оновленням та класичного порталу, який є своєрідним довідником з різних питань музейної справи.

Музейний портал України
http://www.antiq.com.ua
На сайті проекту розміщений найбільший онлайн-каталог музеїв Украни. Пошук музеїв тут організований за допомогою інтерактивної карти. Вибравши місто, ви можете одержати список музеїв цього міста з телефонами і адресами.

Музей культурної спадщини
http://users.iptelecom.net.ua
Сайт зберігає історичну і культурну спадщину представників української діаспори. У ньому зібрані колекції картин, а також колекції експонатів, що розповідають про життя і творчість багатьох відомих осіб. На сайті представлена коротка інформація про музей, є декілька фотографій експозиційних залів музею, а віртуальна експозиція пропонує ознайомитися з деякими полотнами, представленими в музеї.

Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 -1945 рр.
http://www.warmuseum.kiev.ua
На сайті меморіального комплексу представлена план-схема музею і дуже коротка інформація про виставки, експозиції і історію музею, екскурсійне обслуговування і режим роботи.

Віртуальний Одеський музей нумізматики
http://www.museum.com.ua
Сайт пропонує унікальну історію грошового обігу України від греко-скіфського періоду до часів незалежності. Є галерея портретів на монетах Північного причорномор'я - Пантеон богів, портрети імператорів і царів. Окрім колекції нумізматики в зборах музею представлені старовинні різдвяні листівки, культові вироби Київської Русі (нагрудні вироби, ікони, християнські хрести) і навіть колекція морських раковин.

Музей українського графіті
http://graffitizone.kiev.ua
Інтернет-проект є колекцією творів українських райтерів, представлених в тематичних, постійно діючих "експозиціях". Сайт виступає свого роду інтернет-музеєм графіті-творчості і стрит-арта на Україні. Новини. Галереї. Публікації. Комора. Магазини. Веб-ресурси. Про Музей.

Київський музей воскових фігур
http://www.wax.com.ua
Сайт пропонує відвідувачам ознайомитися з історією виникнення першого музею - мадам Тюссо. Експонати згруповані по залах, для кожного представлена коротка біографія і фото воскової фігури.

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття
http://hutsul.museum
Новини, події, виставки, вибране з унікальної музейної колекції, народні майстри, видання, статті, історії, фото, віртуальний тур залами одного з найстаріших українських музеїв. Офіційний сайт музею створено до 75-ліття відкриття першого українського громадського музею в Західній Україні ― Коломийського музею "Гуцульщина". Тоді, 31 грудня 1935 року, гуцульська культура відкрила світові свою глибинну історичну, духовну та мистецьку вартісність ― нині розкривати і розвивати її продовжує Національний Музей Народного Мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського.
 

ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ МУЗЕЇ

Дніпропетровський державний історичний музей ім.Яворницького
http://www.museum.dp.ua
Про музей. Бібліографія історії музею. Виставки. Фонди. Археологія. Кам'яні статуї. Архів і книги. Фотофонокіноматеріали. Наукова робота. Меценати. Віртуальні екскурсії залами історичного музею.

Дніпропетровський Художній музей
http://artmuseum.dp.ua
Про музей. Історія музею. Колекція. Зібрання декоративно-прикладного мистецтва ДХМ. Афіша. Відвідувачам. Друзі музею.

Литературное Приднепровье
http://dnepr.liter.net
Web-сторінка музею "Литературное Приднепровье".

 

МУЗЕЇ ЄВРОПИ ТА США

Лувр
http://www.louvre.fr
На сайті представлена інформація про історію Лувру, список всіх колекцій розміщений на одній сторінці, можна вибрати вид колекції і одержати фото експоната, короткий його опис і історію створення. Залежно від сезону обновляється віртуальний путівник по Лувру. Тут описані всі виставки, вказані види екскурсій, плановані екскурсії і ціни на них. Під час віртуальної подорожі можна відвідати вибрані зали музею і оглянути їх з різних сторін.
 

Музей Прадо в Мадриді
http://www.museodelprado.es
Є інформація про виставки і про нові колекції. Відвідувачам сайту пропонується план поверху з схемою розміщення картин. Вибираючи номер картини, можна почитати про неї і про художника, що написав її, а також переглянути збільшену її копію

Британський музей
http://www.thebritishmuseum.ac.uk
Унікальний онлайн-сервіс - компас Британського музею - допоможе розібратися у всьому різноманітті представлених експонатів. На сайті два "компаси" - загальний і для дітей. Використовуючи їх можна переглянути фотографії експонатів в звичному і збільшеному розмірі.

Національна галерея Лондона
http://www.nationalgallery.org.uk
Сайт сучасного живопису. Можна переглянути існуючі колекції в хронологічному порядку. Можливий пошук картин одного художника, або певної епохи, доступний пошук по ключовому слову, можливий збільшений перегляд, зміна масштабу картини. Окрім самої картини на сайті представлена інформація про картину і про художника. Частина інформації перекладена на російську мову.

Метрополітен (Нью-Йорк, США)
http://www.metmuseum.org
У музеї Метрополітен представлене не тільки американське мистецтво. Тут є колекція староєгипетських пам'ятників, зібрання творів європейського живопису і скульптури. На сайті представлена інформація для відвідувачів, календар виставок, список колекцій, є більше 3,5 тисяч фотографій експонатів, можна відвідати віртуальні виставки. Частина експонатів для онлайн-перегляду надається тільки зареєстрованим користувачам.

Fundació Gala-SalvadorDalí
http://www.salvador-dali.org
На порталі представлено та описано чотири музеї Сальвадора Далі. Загальна інформація, історія музею та як до нього дістатися. Біографія С.Далі, фото його робіт, публікації та статті, документальні відео, віртуальний візит до музею та багато іншого.

МУЗЕЙНИЙ RU-НЕТ

Всі музеї і галереї Росії
http://www.museum.ru
Сайт є музейним порталом. Тут представлені новини на музейну тематику, статті, працює форум. Сайт є універсальним путівником по музейному світу Рунета. Тут розташований найкрупніший каталог музеїв (всього 3028 назв), а також представлена двадцятка кращих музейних сайтів і відомих музеїв за наслідками голосування відвідувачів сайту.

Російський музей
http://www.rusmuseum.ru
Російський музей є одним з найбільших художніх музеїв Росії і налічує коло 400 тис. експонатів. На сайті представлена повна інформація про колекції музею, є характеристики кожної колекції і фотографії картин, які можна переглянути в збільшеному вигляді. Відвідувачам пропонується декілька віртуальних виставок. Детально представлена історія музейного комплексу і описані всі чотири палаци, що входять в його склад. Фотографії засновників, будівель зовні і зсередини з можливістю збільшення створюють ілюзію справжніх відвідин музею.

Третьяковська галерея
http://www.tretyakov.ru
Сайт містить всю необхідну інформацію про роботу музею - адреса, довідкові телефони, ціни на квитки, розклад працюючих експозицій, інформація про виставки і лекції, експозиції і екскурсії. На сайті представлені тільки невеликі фрагменти виставки, можна побачити лише зменшені фотографії двох-трьох картин з кожної виставки в розділах "Історія" і "Виставки".

Ермітаж
http://www.hermitagemuseum.org
Сайт Ермітажу є віртуальним музейним комплексом, максимально наближеним до справжнього музею. "Інформація для відвідувачів" крім звичних відомостей (години роботи, ціна квитків) містить плани поверхів музею. Віртуальна екскурсія по Ермітажу надає можливість заглянути на будь-який з поверхів музею, на схемі поверху можна вибрати зал і зайти в нього, проглянути збільшені фотографії експонатів. Для кожного залу виставки є розділ "найцікавіше в залі", в якому можна проглянути збільшені фотографії експоната. Розділ "віртуальні виставки" надає можливість пройтися з віртуальною екскурсією по декількох виставках музею. Під час виставки можна ознайомитися з історичною довідкою, подивитися фотографії експонатів. У розділі "Віртуальні експозиції" представлені пам'ятники світової культури із сховищ Ермітажу. У "галереї тривимірних зображень" можна оглянути експонат з усіх боків, а також прочитати інформацію про його творця.

Московський Кремль
http://www.kreml.ru
На сайті державного історико-культурного музею-заповідника є новини, інформація про час і місце проведення виставок, короткий опис експозицій, є карта Кремля із списком музеїв, що входять до складу комплексу. Можна ознайомитися з історією московського Кремля. Стрічка основних подій історії Кремля пропонує вибрати епоху і ознайомить з тим, що саме відбувалося в цей час. Зібрана інформація про представлені колекції з можливістю перегляду збільшених фотографій деяких експонатів. Інформація про виставки представлена в трьох розділах: виставки в Росії, Москві і за рубежем. Для деяких виставок передбачені віртуальні візити, під час яких відвідувачі можуть прочитати інформацію про експонати, а потім переглянути їх в збільшеному розмірі.

Музей антропології і етнографії (Кунсткамера) імені Петра Великого Російської Академії Наук
http://www.kunstkamera.ru
На сайті розміщена історія музею, а також енциклопедія Кунсткамери з описом колекцій. Крім інформації про діючі виставки можна також переглянути фотографії деяких експонатів.

Музей-заповідник "Царське село"
http://www.tzar.ru
Державний музей-заповідник "Царське село" налічує більше 20 тис. експонатів, серед яких: полотна видатних художників, колекції меблів, янтарних виробів, костюмів. На сайті представлена історія музею, колекції та діючі виставки.